Soulimelomaanid


Raadio 2 saade ning peosari Must Mesi on külla kutsunud soulimelomaanid ning tähistab seda 16. augustil. Kalamajas asuva kohvik Klaus hoovis toimub päeval muusikasündmus, millest saavad osa võtta nii vanemad kui nende lapsed. Öötundideks kogunetakse F-Hoonesse, kus kahes ruumis mängivad muusikat nii tuntud kui tundmatud soulimuusika melomaanid. Kokku esitavad oma nägemust soulist 20 plaadikeerutajat.

Heidy Purga, Must Mesi saate ja peo juht kirjeldab Soulimelomaanide eri sünnilugu: „Mind huvitas, kui palju on pühendunud vinüülikogujaid, kes tuhnivad blogides ja põrandaalustes poodides, et leida Seda. Mind huvitas, kui palju on neid, kes souli koguvad. Kui suured on nende kogud, miks nad souli armastavad, kust infot hangivad, millised on nende suurimad elamused, nn crate diggin´ kogemused. Kui palju on nad nõus olnud mõne plaadi eest maksma ja miks nad seda kõike teevad.“
Spetsiaalne saatesari MustMesi Soulimelomaanid on eetris Raadio 2s juunist augusti keskpaigani. Igas saates on kaks külalist, kes kumbki on kaasa toonud 5 oma lemmikut souliplaati/lugu, mida eetris mängida. Kokku toimub MustMesi Soulimelomaanid sarja raames 11 saadet.Soulimelomaanid vol1: